loadingimg

Wczytuję dane...

Producenci

Wyświetl produkty wybranego producenta:

Szukane słowa

Nasze marki

RubyFires

logo RubyFires


RUBY FIRES to firma funkcjonująca od 1994. Biokominki Ruby Fires są znane i cenione w wielu krajach Europy z uwagi na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i bezpieczeństwo ich użytkowania.

W skład oferty wchodzą:


 • biokominki,
 • wkłady do biokominków i biopaleniska,
 • akcesoria do biokominków tj. bioetanol LEF, zapalarki, polana ceramiczne, kamienie ozdobne, efekt żarzenia, szyby ochronne; 


 • Biokominki RubyFires są wyposażone w biopalenisko z wewnętrznym absorpcyjnym wkładem ceramicznym, który działa na zasadzie gąbki. Pochłaniając biopaliwo zapobiega jego wyciekowi (sprawdź test bezpieczeństwa), nawet w przypadku przewrócenia się biopaleniska.
  Zastosowanie ceramicznego paleniska wewnętrznego oraz biopaliwa RubyFires LEF zapewnia łatwe rozpalanie ognia oraz bezzapachowe, stabilne, duże, żółte i dobrze widoczne płomienie
  Biopaleniska RubyFires posiadają certyfikat TÜV, wydany przez Niemiecki Instytut Testów, zajmujący się badaniem produktów i technologii pod kątem jakości i bezpieczeństwa.

  Wnętrze biokominka można udekorować ceramicznymi polanami, kamieniami oraz metalicznym włosiem, imitującym efekt żaru.
  biopaleniska RubyFires

  MCJ®

  Firma MCJ® jest obecna na rynku polskim od 1996 roku i szybko zdobyła uznanie wśród odbiorców bogatej gamy produktów zarówno w kraju jak i za granicą.

  MCJ® specjalizuje się w produkcji sprzętu oświetleniowego stosowanego w meblach, wyrobów z wysokogatunkowej stali szlachetnej, w tym biokominków.

  Ogień od wieków kojarzy się ludziom z bezpieczeństwem, daje poczucie przytulności i komfortu.

  Nie wszyscy jednak mają możliwość posiadania tradycyjnego kominka, który wymaga odpowiedniego przewodu kominowego.

  Rozwiązaniem jest prawdziwy ogień płonący w biokominkach, w przypadku których wystarczy posiadanie zwykłego systemu wentylacyjnego.

  Biokominki produkowane przez firmę MCJ®  ze stali szlachetnej i hartowanego szkła hartowanego w połączeniu z dekoracyjnymi kamieniami, czy imitacją polan drewna, stwarzają niepowtarzalny efekt żywego płomienia.

  Nowoczesne wzornictwo (projekty Jaco Design) doskonale dopasowuje się do współczesnych wnętrz zarówno o minimalistycznym jak i tradycyjnym wystroju.

  Biokominek oprócz walorów estetycznych jest także wydajnym źródłem ciepła, dzięki czemu może stanowić uzupełnienie standardowego ogrzewania, szczególnie przydatne w okresie wiosny oraz jesieni.

  Produkowane przez firmę MCJ® biokominki wyposażone są w zintegrowany system nawilżania powietrza (rozwiązania zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP). Paląc w biokominku można jednocześnie intensywnie nawilżać powietrze, a stosując dodatkowo olejki aromatyczne korzystać z efektów aromaterapii. 

                                            Picture   Picture
                                            Picture   Picture


  W biokominkach spalany jest biopłyn BIOPALIX®, którego głównym składnikiem jest alkohol etylowy. Jego skład sprawia, że produktem bezdymnego spalania jest para wodna i dwutlenek węgla (podobnie do składu w ludzkim wydychanym powietrzu). W zależności od rodzaju palnika  i stopnia jego otwarcia 1l Biopalixu® wystarcza na 2–5  godzin użytkowania.
  Firma MCJ posiada swoje przedstawicielstwa w takich krajach jak: Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Węgry, Serbia i Czarnogóra, Bułgaria i Rumunia.
               Kami

   

   

  Kami to polska firma, która w produkcji Biokominków  specjalizuje się od 2009 roku.
  Tworzą produkty, które w prosty sposób mogą zmienić klimat w Państwa domach.
  Kami stale doskonali konstrukcje produktów oraz technologię ich wytwarzania a także dba o wysoką jakość oferowanych wyrobów.

  Biokominki Kami to urządzenia bezpieczne, z przeznaczeniem do każdego mieszkania, nie wymagające żadnych instalacji.

  To innowacyjne konstrukcje, stosowane wewnątrz pomieszczeń posiadających tradycyjny system wentylacji (pomieszczenia całkowicie szczelne są wykluczone) i nie wymagają komina do odprowadzania spalin.

  Są to kominki bez komina. Są bezwonne, nie wydzielają dymu, a efektem spalania biopaliwa (etanol) jest ciepło.

   

  Połączenie prostej formy z nowoczesną stylistyką tworzy przytulną atmosferę i znacznie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Jest to zasługa występowania prawdziwego żywego ognia, który nie jest statyczny.

  Fakt budowy biokominka z metali szlachetnych wysokiej jakości w połączeniu z ciekawą kolorystyką sprawia, że pomieszczenie nabiera nowoczesnego charakteru i elegancji.

  Prosty montaż i możliwość wielorakiego zastosowania przemawia na zdecydowaną korzyść stosowania tego wyrobu. Możliwe jest także wbudowanie wkładu w klasyczne kształty kominków.

  Nie bez znaczenia jest też fakt poprawy bilansu cieplnego.

  Biokominek jest wydajnym źródłem ciepła i jest atrakcyjnym uzupełnieniem standardowego systemu grzewczego. Tradycyjne systemy grzewcze wysuszają powietrze obniżając komfort wdychanego powietrza.

  Skład biopaliw (etanol) jest odpowiednio dobrany, przez co produktem jego spalania jest para wodna oraz dwutlenek węgla.

  Para wodna powoduje zwiększenie wilgotności w pomieszczeniach, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym, a zawartość dwutlenku węgla nie jest niebezpieczna.

    

   


   

   

  Biopaliwo

  Skład biopłynu jest odpowiednio dobrany, przez co produktem jego spalania jest para wodna oraz dwutlenek węgla.

  Para wodna powoduje zwiększenie wilgotności w pomieszczeniach, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym, a zawartość dwutlenku węgla nie jest niebezpieczna.

  Skład produktów spalania jest podobny do składu w wydychanym ludzkim powietrzu. Nie powstaje dym jaki towarzyszy spalaniu tradycyjnym paliwom.

  W zależności od rodzaju palnika i stopnia jego otwarcia 1 litr biopłynu pali się od 2 - 5 godzin.

  W tradycyjnych kominkach do 60% energii cieplnej jest wyprowadzana na zewnątrz pomieszczenia przez komin, w biokominku całe ciepło pozostaje w pomieszczeniu.

  Przykładowa kaloryczność podczas spalania:

  Biopaliwo ok. 30 MJ/kg

  Drewno 12 MJ/kg

  Benzyna 45 MJ/kg

  Węgiel kamienny 24 MJ/kg

   

   

   

   


  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze biokominka zachęcamy do zamówienia profesjonalnej konsultacji.

      KONSULTACJA MONTAŻU

  ZAMKNIJ